در راستای توسعه همکاریهای فرهنگی- هنری: «صبا» با «جهاد دانشگاهی» تفاهمنامه امضا کرد
 

در راستای توسعه همکاریهای فرهنگی- هنری:

«صبا» با «جهاد دانشگاهی» تفاهمنامه امضا کرد.

موسسه فرهنگی هنری صبا در راستای توسعه تعامل و همکاری با مراکز و نهادهای سیاستگذار حوزه فرهنگ و زمینه سازی اقدام مشترک، طی نشست ویژه ای با جهاد دانشگاهی، تفاهمنامه ای برقرار کرد. 

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- عصر شنبه هجدهم بهمن، دکتر سجاد محمد یارزاده سرپرست این موسسه و مسئولان پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی، تفاهمنامه ای در خصوص برگزاری دوره های مدیریت عالی هنر، دوره های اقتصاد هنر، m. b. a ، برنامه ها و نشستهای مشترک، امضا کردند.

محورهای مورد توافق جهت برگزاری دوره های تخصصی در این مجموعه شامل:

مبانی نظری مدیریت، سواد رسانه ای، جامعه شناسی فرهنگی، مدیریت مراکز فرهنگی هنری، تاریخ هنر و زیبایی شناسی، مدیریت استراتژیک هنر، مدیریت کارآفرینی، گزارش نویسی و نقد نمایشگاهی، کیوریتینگ و بازاریابی هنری، جنبشهای هنری قرن بیستم، توسعه فرهنگی هنری، بررسی اجتماعی هنر بوده و مدرک آموزشی معتبر جهاد دانشگاهی و مورد تایید وزارت علوم اعطا خواهد شد.

در این دیدار، که با حضور دکتر ایرج فیضی ریس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی / پژوهشکده فرهنگ ، هنر ، معماری و شهرسازی جهاد دانشگاهی، افشین داورپناه معاون آموزشی پژوهشگاه، هادی سلگی/ مدیر مرکز آموزش های تخصصی پژوهشکده فرهنگ ، هنر ، معماری و شهرسازی جهاد دانشگاهی، قربان محمد پورقاز مشاور علمی اداره آموزش جهاد دانشگاهی، مجید اکبری مشاور موسسه فرهنگی ، هنری و پژوهشی صبا برگزار شد،

دکتر فیضی با بیان اینکه هم اکنون ما با دراختیار داشتن پژوهشگاه علوم انسانی، پژوهشکده فرهنگ و هنر، و 13 گروه تخصصی از جمله گروه پژوهش فرهنگ و هنر در حوزه هنر و فرهنگ، ورود  تخصصی و جدی داریم و واحد هنر جهاد دانشگاهی و گروه آموزش هنر دانشگاه علم و فرهنگ، پتانسیلهای زیادی برای جریان ساز و اثرگذار بودن دارند، ابراز امیدواری کرد که این تفاهمنامه روی کاغذ نباشد و خروجی و دستاورد عملی داشته باشد.

وی با ذکر این مطلب که ظرفیتهای ویژه صبا برای برگزاری همایش، نشست، آموزش و رسانه ای کردن مباحث برای برساخت مطالبات عمومی عرصه هنر، پشتوانه ای امیدبخش برای حرکت در این مسیر است، افزود: این عزم مدیریت مجموعه صبا و فرهنگستان، ما را امیدوار می کند که تفاهمنامه از حالت نوشتاری و تشریفاتی خارج شود و همکاریهای گسترده ای را شاهد باشیم.

آنگاه دکتر یارزاده سرپرست موسسه با بیان آمادگی کامل صبا برای همکاریهای اینچنینی در حوزه پژوهشی و نمایشگاهی خاطرنشان کرد:

امیدواریم در دوره ای که با همکاری جهاد دانشگاهی برگزار خواهیم کرد شاهد تغییر و تعالی فرهنگ تعامل مدیران با قشر هنرمند باشیم و اساسا رسالت غایی فرهنگستان هنر هم جز این نیست و اگر همین یک نتیجه و دستاورد را هم داشته باشیم در کار خود کامیاب شده ایم.

وی تاکید کرد: اینکه مدیر فرهنگی ما روش رابطه و تعامل با هنرمند و اخلاق و آداب و آیین کار با اهالی هنر با همه ظرافتها و حساسیتها و پیچیدگیهایش را بداند سرآغاز و زمینه ساز اصلاح، بهبود و ارتقای نظام پاسخگویی به هنرمندان در درازمدت خواهد بود و در این راستا تصمیم ما بر این است که با حضور 3 هنرمند، 3 کارآفرین هنر، 3 مدیر هنری، 3 فعال در حوزه استارت آپ ها و پلتفرم ها یک تعامل برای راهگشایی در حوزه اقتصاد هنر ایجاد کنیم. 

در پایان آقای رحیمی دبیر فرهنگستان هنر نیز با ارائه مطالبی در خصوص حق مالکیت معنوی و دیپلماسی هنری بعنوان دو پیش زمینه تحقق اهداف اققتصاد هنر از آمادگی فرهنگستان هنر برای کار تخصصی در این دو مقوله خبر داد.

 

   زمان انتشار: چهارشنبه ١٥ بهمن ١٣٩٩ - ٠٩:٢٥ | نسخه چاپي

خروج