بازدید دکتر سیدعباس صالحی از سیزدهمین فجر هنر در صبا؛
 

بازدید دکتر سیدعباس صالحی از سیزدهمین فجر هنر در صبا؛

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: «صبا» جایگاه مطمئنی برای رخدادهای هنری کشور است 

بزرگترین رخداد هنری سالانه کشور، در آخرین روز خود در صبا، میزبان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولان تجسمی کشور بود.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- دکتر سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح پنجشنبه سی بهمن با حضور در موسسه فرهنگی هنری صبا از تمامی بخشهای سیزدهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر و نمایشگاه طوبای زرین بازدید کرد.

وی در پایان این بازدید که با همراهی دکتر سیدمجتبی حسینی معاونت هنری این وزارتخانه، دکتر مظفری ریاست مرکز توسعه هنرهای تجسمی، میرمنگره معاون امور هنری این مرکز، رحیمی دبیر فرهنگستان هنر، دکتر سجاد یارزاده سرپرست موسسه صبا انجام شد، با حضور در تالار آینه این مجموعه، «صبا» را بهترین گزینه برای برگزاری جشنواره های هنری در سطح ملی و بین المللی دانست و این میزبانی حرفه ای را در راستای توسعه هنر ارزیابی کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد با بیان ویژگیهای این جشنواره، تنوع در قالب و فرم، گسترش حیطه های خلاقیت و نوآوری، تازگی و ابداع و ابتکار در مضمون، و گستردگی دامنه اقلیمی و بومی تولیدکنندگان آثار و هنرمندان شرکت کننده از همه نقاط ایران را از مهمترین این ویژگیها شمرد و گفت: این جشنواره، خروجی و محصول تمام اتفاقات و استعدادها و امکانات هنرهای تجسمی ما در همه شاخه ها و گرایشهای آن است و بر اساس جشنواره تجسمی فجر می توانیم همه آنچه در این عرصه داریم ببینیم و داوری کنیم.

وی افزود: بلحاظ کیفی در این دوره رشد چشمگیری در آثار انتخاب شده و به نمایش درآمده را شاهدیم که نشان از یک مدیریت حرفه ای در ساماندهی و برگزاری این جشنواره دارد.

دکتر صالحی با اشاره به حضور گسترده و فراگیر جوانان در این جشنواره یادآور شد: ویژگی دیگری که به تنوع پدیدآورندگان بر می‌گردد.

 حوزه جوانان است که کاملاً در سال‌های اخیر محسوس است و در جشنواره امسال به طور خاص مشهود است که نسل جوان هنرمند ایرانی رو به افزایش جهشی است، یعنی این طور نیست که ما آن را به یک رشد عادی تلقی کنیم بلکه رشد جهشی را در نسل جوان می‌بینیم آن هم در همه شاخه‌های هنری. خیلی خوشحالم که جریان جهشی پدیدآورندگان هنری در نسل جوان را شاهد هستیم.

وی در پایان نشست خود با مسئولان فرهنگستان هنر و موسسه فرهنگی هنری صبا، با ابراز امیدواری از فضای پرشور خلاقیت و رقابت در جشنواره سیزدهم فجر، راهکارهایی برای ارتقاء جایگاه این جشنواره در یک افق بلندمدت ارائه کرد.

گفتنی است سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر؛ «طوبای زرین» که با استقبال وسیع عمومی مواجه گردید، با ارائه یک هزار اثر منتخب از بین چندهزار اثر متعلق به صدها هنرمند کشورمان در بخشها و رشته های مختلف و متنوع هنری، با به نمایش گذاشتن داشته های یکساله هنر تجسمی ایران، در آخرین روز بهمن به کار خود پایان داد.

 

   زمان انتشار: دوشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٩ - ١٥:١٧ | نسخه چاپي

خروج