اولین جشنواره فروش نقاشی زنان ایران در «صبا» گشایش یافت.
 

اولین جشنواره فروش نقاشی زنان ایران در «صبا» گشایش یافت. 

صبا با جشنواره «آفریده»، اولین عرصه نمایش و فروش آثار برتر نقاشان زن سراسر ایران را میزبانی می کند. 

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- این جشنواره که با همکاری «موسسه فرهنگی هنری پاسخ روشن‌اندیشه»، روز ۳۰ فروردین در نگارخانه استاد فرشچیان گشایش یافت.

مجموعه ای شامل بیش از ۷۰ اثر از ۵۶ هنرمند زن از تمامی مناطق و استانهای کشور را به نمایش می گذارد.

آثار ارائه شده در تمامی گرایشها و رویکردها و در انواع قالبها و تکنیکهای نقاشی بوده و نمایی از نوآوریها و خلاقیتهای بانوان هنرمند ایرانی را برای مخاطبان ترسیم می کند.

«داوود یار احمدی» برگزار کننده این نمایشگاه، سابقه بیش از دو دهه روزنامه‌نگاری، مدیریت هنری و فرهنگی، فیلمسازی و مدیریت تولید فیلم، دبیری جشنواره های متعدد هنری کشور، برگزاری دهها نمایشگاه و ورکشاپ در سراسر ایران و عضویت در مجامع بین المللی هنر را در کارنامه خود دارد.

مشاور هنری و رسانه ای ریاست جمهوری، مدیریت حوزه هنری استان سمنان، و مدیر هنری روزنامه ‌جم جم از جمله مسئولیتهای اخیر این چهره برجسته فرهنگی هنری به شمار می رود.

علاقمندان می توانند از ۳۱ فروردین‌تا 7 اردیبهشت ماه 1400به صورت مجازی در شبکه های اجتماعی این موسسه از اولین‌جشنواره نمایش و فروش « اولی جشنواره آفریده» بازدید نمایند.گفتنی است این جشنواره در سال آینده دوره دوم خود را در سطحی گسترده تر برگزار خواهد کرد.

 

   زمان انتشار: چهارشنبه ٢٥ فروردين ١٤٠٠ - ١١:٢٥ | نسخه چاپي

خروج